10, avenue des Mimosas - 83530 Agay - France

КРОС ІНТЕРВ’Ю
Франк Віньяль (президент ALCE-CDE) і Олів’є Фелікс Ісселін (дизайнер – нержавіюча сталь)
Співбесіда проведена 25 січня 2024 року.

Для початку розкажіть, як народилася ідея спільної співпраці дизайнера та промисловця?

OFI: Дуже просто, я дизайнер, тобто дизайнер. Моя робота полягає не в створенні продуктів, які я створюю. Будучи повністю незалежним, я працюю у співпраці з компаніями. У конкретному випадку, який стосується нас, а саме виробництво гідромасажних ванн і басейнів з нержавіючої сталі, мені довелося знайти котельника, здатного створити мої творіння. CDE — французький лідер у виробництві резервуарів… Логічно було, що я постукаю до нього.
Для регулювання та очищення води я працюю з фірмою Norman: Ozonex. Для рівня води з компанією Var: Regul’électronique.

FV-CDE: CDE є виробником котлів, який існує вже 60 років і тому має великий досвід роботи зі сталлю; Коли компанія OFI зв’язалася з нами щодо свого проекту, усі наші співробітники були негайно схвильовані, оскільки він включає в себе сильні цінності для нас: ноу-хау, якість та естетику.

Як дизайнер, нагороджений престижними міжнародними нагородами та провідна компанія зі зберігання промислових резервуарів, як ви сприймаєте ту додаткову цінність, яку кожен може привнести в цю співпрацю?

FV-CDE: Проекти, які пропонує нам OFI, навіть якщо вони сильно відрізняються від того, що ми зазвичай робимо для таких складних ринків, як хімічна чи ядерна енергетика, не менш вимогливі. Якість зварних швів або обмеження щодо стану поверхні вимагають від нас висококваліфікованих зварників, які працюють над цими проектами.

OFI: Як дизайнер, я можу запропонувати унікальну творчу та естетичну перспективу, а CDE може гарантувати технічну здійсненність і високу якість виготовлення. Саме ця синергія піднімає наші творіння на новий рівень.

Лангр є цікавою точкою зближення і відіграє центральну роль як у вашій особистій, так і в професійній історії, будучи місцем походження для одного з вас і штаб-квартирою для іншого. Як зв’язок із Лангром вплинув на ваше рішення співпрацювати?

OFI: Той факт, що CDE знаходиться в Лангрі, приносить мені велике задоволення, тому що я часто туди повертаюся. Я там народився, це колиска моєї родини, і я завжди любив своє місто, але географічне розташування абсолютно не вплинуло на мій вибір. Коли я зустрівся з паном Віньялем, я зустрівся з професіоналом, чия компанія є лідером на французькому ринку промислових резервуарів і чиє ноу-хау визнано далеко за межами плато…

FV-CDE: CDE завжди була в Лангрі, точніше в Сен-Жозме, і всі наші співробітники сильно прив’язані до свого регіону. Продукція, яку ми виробляємо, представлена ​​скрізь у Франції. Ми раді, що OFI звернувся до нас, і навіть більше, що він уродженець Лангра.

Чи можете ви пояснити, як ця спільна спадщина впливає на вашу роботу?

FV-CDE: Верхня Марна має довгу історію в металургії, і багато компаній, представлених у Верхній Марні, є міжнародно визнаними.

OFI: Лангр – моя сімейна колиска, як з боку батька, так і з боку матері. Там я народився і жив до п’ятнадцяти років. Я дуже до нього прив’язаний. Крім того, моє відношення до естетики завжди було важливим, і я переконаний, що краса міста Лангр та його околиць значною мірою сприяла тому, щоб я привернув увагу.

Чи є якісь особливі переваги, пов’язані з географічним розташуванням?

OFI: Так, безсумнівно, Лангр ідеально розташований… Це важливий перехрестя автомагістралей і не дарма він був одним із найбільших опорних пунктів нашої країни…

Розкажіть нам про труднощі, з якими ви стикаєтеся, працюючи разом, незважаючи на ваші відмінності в місці розташування.

VF-CDE: Багато наших клієнтів або проектів знаходяться за кордоном, відстань давно вже не є проблемою.

OFI: Відстань не є проблемою. Моє місце проживання не має значення для нашої співпраці. Поки у мене є альбоми для малювання, комп’ютер, хороший Інтернет і телефон, я можу працювати де завгодно. Навіть якщо ми бачимо певне повернення та бажання переїхати, наша економіка все одно глобалізована… Я просто змушений час від часу повертатися до Лангра, але я сприймаю це не як обмеження, а як задоволення.

Один із ваших проектів був удостоєний A’ Design Award, однієї з найпрестижніших відзнак у світі в галузі дизайну! Чи можете ви розповісти нам більше про конкретний проект, який приніс вам A’ Design Award, і творче бачення, яке було відзначено цією нагородою? Чим він виділяється на тлі інших творінь?

OFI: Проект-переможець — Space Oddity, нескінченний спа-центр із нержавіючої сталі. Моя мета полягала в тому, щоб доповнити наш асортимент спа естетичним і відразу впізнаваним продуктом. Ідея полягала в тому, щоб розширити межі традиційного спа-дизайну для розкішного та позачасового досвіду.

VF-CDE: Відправною точкою проекту OFI є добре освоєна промислова форма, оскільки це форма, яку ми знаємо, як програмувати на нашому виробничому обладнанні. Виробництво стає простішим, зберігаючи незаперечний інноваційний та естетичний характер. Одна з труднощів полягає в точності повторюваності цієї форми, яка вставляється в другу чашу, яка служить основою. Все знаходить своє місце в третьому пулі.

Окрім нагороди A’ Design Award, дизайнер отримав нагороду DNA Paris Design Award та IPDA Japan Design Award, Grand Prix du Design Paris, срібну міжнародну нагороду IIDA Italy International Design Award, European Product Design Award і сьогодні FD100, яка нагороджує 100 дизайнерів об’єктів і просторів, які просувають ФРАНЦУЗЬКИЙ ДИЗАЙН на міжнародному рівні. Як ці різні відзнаки доповнюють вплив A’ Design Award?

OFI: Очевидно, що отримання міжнародних нагород зміцнює нашу видимість і легітимність у Франції, а також у країнах, до яких нам було б важко дістатися. Це автоматично призводить до збільшення інтересу до наших спа та басейнів з боку потенційних клієнтів або ділових партнерів. Крім того, з особистої точки зору, окрім винагороди, ці нагороди принесли мені популярність, яка відкриває для мене багато дверей у всьому світі: зі мною зв’язуються різні організації з усіх куточків для інших проектів, конференцій, симпозіумів тощо. Це захоплююче та дуже мотивуюче.

Сфери розкоші та промисловості часто вважаються різними. Що викликало ваш спільний інтерес до вивчення співпраці між вашими двома галузями?

FV-CDE: CDE вже давно реагує на вимогливі ринки високим рівнем якості. Це вимогливе ноу-хау та наявні в нашому розпорядженні промислові ресурси дозволяють нам відповідати очікуванням цього нового ринку.

OFI: Я хотів створити басейни, а потім спа з нержавіючої сталі. Тому мені довелося наблизитися до виробника, здатного реалізувати мої проекти… У сфері котлярства є багато майстрів, але я вважав, що було б розумно працювати з промисловцем. Проекти складні і важкі. Вони вимагають великого ноу-хау, і перш за все я хочу, щоб можна було впоратися з великим потоком замовлень, маючи при цьому високу якість продукції… і CDE може ідеально задовольнити ці потреби.

Співпраця часто може бути корисною, але вона також створює труднощі. Як вам вдалося подолати початкові розбіжності, щоб дійти спільного бачення цієї співпраці?

OFI: Кожен повинен залишатися у своєму домені. CDE перевіряє здійсненність і бере на себе відповідальність за реалізацію, а я проектую об’єкт і залишаюся незалежним. Але це правда, ми повинні погодитися… У нас зовсім інший спосіб роботи: я творець, і я, перш ніж співпрацювати з CDE, працював з майстрами… CDE — це велика машина, все більш структуровано: виробничі процеси є точними, і вже неможливо вносити зміни після перевірки… Тоді я дуже вимогливий щодо обробки. Навіть поза моєю власною волею, досконалість є обов’язковою на ринку, на який ми орієнтуємося.

FV-CDE: Сьогодні виробники впроваджують все більш гнучкі та оперативні процедури за умови наявності певних промислових обмежень: технічної та економічної здійсненності, повторюваності тощо. Цей тип співпраці завжди збагачує, він вимагає від нас запитань та впровадження нових рішень.

Клієнти класу люкс часто шукають ексклюзивні та персоналізовані враження. Як ця співпраця дозволяє задовольняти конкретні потреби клієнтів в обох ваших сферах?

OFI: Ми прагнемо персоналізувати наші моделі та адаптувати їх до побажань наших клієнтів. Ми знаємо, як адаптуватися до кожної ситуації. Кожен проект унікальний.

FV-CDE: Індустріалізація продукту є частиною нашої ДНК, і персоналізацією цього самого продукту можна керувати промисловим способом. Сьогодні багато галузей промисловості вже реагують на ці нові обмеження.

Дизайн та розробка іноді мають різні пріоритети, але їх узгодження є важливим для створення успішних продуктів. Як ваші дві професії доповнюють одна одну для досягнення збалансованих рішень?

FV-CDE: Ми бачимо себе скоріше як взаємодоповнюючі види діяльності, одна з яких не може існувати без іншої.

OFI: Дизайнер привносить креативність, естетику та функціональність, тоді як промисловець забезпечує технічну здійсненність і виробництво. Саме ця гармонія призводить до збалансованих рішень.

Нарешті, як ви плануєте розвивати цю співпрацю в майбутньому, щоб зміцнити інновації та досконалість у ваших відповідних продуктах, продовжуючи підкреслювати вашу спільну ідентичність «Зроблено у Франції»?

FV-CDE: Ми впевнені в життєздатності проекту. Індустрія завжди адаптувала свої ресурси відповідно до нових ринків. Це також спосіб підкреслити та відзначити ноу-хау наших співробітників.

OFI: Дизайн гідромасажних ванн із нержавіючої сталі та промислових резервуарів може знайти загальне застосування в інших сферах, таких як архітектура чи міські проекти: ставки, фонтани… громадські басейни тощо.

На завершення, як ви оцінюєте цінність усіх цих міжнародних нагород: A’ Design Award, European Product Design Award, DNA Paris Design Award, срібна IPDA Japan Design Award, Grand Prix du Design Paris, срібна IIDA Italy International Design Award та French Design 100 за межі почесного аспекту, як потенційні каталізатори для плідного партнерства та значного прогресу у ваших відповідних галузях?

OFI: Окрім того факту, що це дуже приємно та мотивує отримати визнання вашої роботи, ці нагороди зміцнюють наші позиції на ринку та відкривають двері до нових можливостей.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top